Zbiory topograficzne na wysokim poziomie

Wiele osób kupuje mapy z zamiarem oprawienia ich i wyeksponowania w swoich domach lub biurach. Ludzi tych bardziej pociąga mapa z wirami, wymyślnymi obramowaniami, potworami morskimi, wyrafinowanymi kolorami itp. niż prostsza mapa tego samego regionu i epoki. Niektórzy kolekcjonerzy specjalizują się również w mapach dekoracyjnych. Oczywiście podnosi to cenę takich map. Nie oznacza to jednak, że nawet mapy miejskie mogą mieć dużą wartość.

Inne cenne cechy map historycznych

Region przedstawiony

Kolekcjonerzy w niektórych krajach rozwinęli upodobanie do zbierania map swoich regionów, co powoduje wzrost cen map z tych regionów. Niemcy, Holendrzy, Brytyjczycy, Australijczycy, Kanadyjczycy i Amerykanie to niektóre z narodowości, które kochają mapy swoich krajów. Mapy świata są popularne wśród kolekcjonerów na całym świecie i często mapa świata jest najdroższa w danym atlasie. Wymagane są również mapy kontynentów, zwłaszcza Ameryki, a także mapy Ziemi Świętej i Japonii. zo.

Mapa miasta to graficzne przedstawienie przestrzeni miejskiej, na którym zaznaczone są ważne budynki, ulice, place, parki oraz inne punkty zainteresowania.

Znaczenie historyczne

Niektóre mapy, szczególnie te odkrywców, są pierwszymi, które przedstawiają dany obszar lub jego cechę. Inne mapy mogą przedstawiać ważną bitwę lub podobne wydarzenie. Inne przykłady można sobie wyobrazić z geografii, takie jak Kalifornia jako wyspa. Ogólnie rzecz biorąc, im więcej takich map sięga do wydarzenia, tym większe jest ich znaczenie, a zatem i wartość.

Stan

Rozszyfrowanie wartości mapy historycznej to zadanie dla eksperta i nie można improwizować jako znawca. Wymagane jest ogromne przygotowanie z zakresu historii i geografii reprezentowanego obszaru lub dobra znajomość mapy obecnego miasta i historii, która doprowadziła je do takiego stanu.

Artykuły z tej samej kategorii:

This article was written by admin