Zachowaj bezpieczeństwo i styl podczas jazdy

Skórzana kurtka motocyklowa to potrzeba, która błyskawicznie zmienia zwykły i nieciekawy wygląd w taki, który jest na czasie. Byłbyś niezwykle zszokowany, gdybyś myślał, że kurtki motocyklowe stały się modne niedawno. Pierwsza kurtka motocyklowa powstała tak naprawdę w 1928 roku, a więc w tej dekadzie faktycznie mija sto lat od tego czasu.

Przegląd historii kurtek motocyklowych

Kurtka motocyklowa, pierwotnie znana jako Schott Perfecto, zadebiutowała w 1928 roku i od tego czasu stała się popularna zarówno wśród mężczyzn, jak i kobiet w praktycznie każdej epoce mody. Ogromną popularność zyskała po tym, jak Marlon Brando nosił ją w swoim filmie o gangach motocyklistów „Dziki”.
Skórzana kurtka z krótkim rękawem po raz pierwszy pojawiła się na wybiegu projektanta Yves Saint Laurenta w ostatnich latach 60. Kurtki motocyklowe zostały oficjalnie zaakceptowane jako część damskiej garderoby.

Kurtki te charakteryzują się syntetycznym składem materiału, żywą kolorystyką i odblaskowymi wstawkami, które pomagają użytkownikowi być widocznym nawet w warunkach słabego oświetlenia.

Kurtki motocyklowe, które są bardziej modne niż inne

Tak bardzo jak lubimy dyskutować o designie i stylu, ważne jest, aby pamiętać, że prawdziwa kurtka motocyklowa to ta, która ma wbudowane zabezpieczenia. To najwyższej klasy ubranie służy również jako praktyczny dodatek zapewniający bezpieczeństwo jeźdźca podczas obsługi dwóch kółek pojazdu. Kombinezony motocyklowe są tworzone przy użyciu prostego systemu zamków błyskawicznych i rzepów, a kurtki motocyklowe i pasujące do nich spodnie są czasami dostarczane jako zestaw.

Kurtki te charakteryzują się syntetycznym składem materiału, żywą kolorystyką i odblaskowymi wstawkami, które pomagają użytkownikowi być widocznym nawet w warunkach słabego oświetlenia. W większości przypadków podszewka jest syntetyczna i wiatroszczelna. Inną możliwością jest to, że kurtka motocyklowa posiada dodatkową, wyściełaną wewnętrzną podszewkę, którą można wyjąć w okresie letnim i zastąpić inną warstwą w okresie zimowym (prawdziwy motocyklista nie zna pór roku, ale z pewnością odczuwa zimno).

Artykuły z tej samej kategorii:

This article was written by admin