Wszystko, co powinieneś wiedzieć o serwerach wirtualnych

Jest to najbardziej bezpieczne i stabilne rozwiązanie w przypadku hostingu współdzielonego, gdy nie masz dedykowanej przestrzeni serwerowej. Jednak jest to na mniejszą skalę i jest tańsze niż wynajem całego serwera, który jest inny możliwy, ale zdecydowanie droższe rozwiązanie.

Hosting VPS jest zwykle wybierany przez właścicieli stron internetowych, którzy mają średni poziom ruchu, który przekracza limity klasycznych planów hostingowych współdzielonych (Rejestr i Aruba usług na przykład), ale nadal nie potrzebują zasobów serwera dedykowanego.

Panel sterowania hostingu cPanel
cPanel to oprogramowanie panelu sterowania hostingu, które zapewnia interfejs graficzny i narzędzia do automatyzacji dla hostingu

Rozwiązania VPS, takie jak ten z cPanel, zazwyczaj oferują więcej niż jeden plan hostingowy do wyboru. To dlatego, że różne rodzaje hostingu pozwalają na wykonywanie różnych poziomów dostosowywania na serwerze. Różnią się one również pod względem ceny, wydajności (np. czas ładowania strony) i dostępności usług (np. Uptime). 

Hosting VPS vs Shared hosting

Shared hosting jest rozwiązaniem dla właścicieli stron internetowych z niskim natężeniu ruchu witryn. Jest to go-to dla większości małych firm i blogerów. Z hostingiem współdzielonym, można dzielić ten sam serwer fizyczny z kilku innych klientów z firmy hostingowej. Nie są przydzielane dedykowane zasoby, jak Twoja strona działa na tym samym systemie operacyjnym, jak każdy inny.

Wyjaśnienie różnych rodzajów hostingu! | Hosting współdzielony a hosting VPS a serwer dedykowany

Dlatego na pamięć i moc obliczeniową, z której może korzystać Twoja strona, mają wpływ potrzeby innych użytkowników serwisu. Na przykład, jeśli doświadczysz nagłego wzrostu ruchu na stronie hostowanej na tym samym serwerze, czas ładowania strony może się wydłużyć. Nie możesz nawet wybrać własnego systemu operacyjnego lub innego oprogramowania serwera, ponieważ wszyscy użytkownicy korzystają z tej samej konfiguracji. W sumie, to twój dostawca usług hostingowych, który dba o każdy aspekt swojego wspólnego środowiska hostingowego.

Artykuły z tej samej kategorii:

This article was written by admin