Wskazówki dotyczące bezpieczeństwa dla dzieci w spa i basenach 

Utonięcie jest główną przyczyną niezamierzonego dnia u dzieci w wieku od 1 do 4 lat i niestety każdemu z tych przypadków można było zapobiec. 

Nie chodzi jednak tylko o to, by dzieci umiały pływać. Kilka z tych incydentów dotyczy nawet zdolnych pływaków, którzy zostali uwięzieni przez odpływ basenu. Od 1990 roku odnotowano również około 60 zgonów w wyniku porażenia prądem i około 50 poważnych porażeń prądem wokół i w basenach. 

Ale te wypadki nie powinny się zdarzyć w pierwszej kolejności, jeśli wprowadzi się kilka warstw ochrony. Jeśli masz spa lub basen w domu lub planujesz jego budowę w najbliższym czasie, oto kilka środków bezpieczeństwa, które możesz podjąć, aby zapobiec niepożądanym incydentom, które mogą dotyczyć Twoich własnych dzieci lub dzieci Twoich krewnych lub sąsiadów. 

Rodzice powinni jednak pamiętać, aby zawsze trzymać swoje dzieci pod nadzorem podczas korzystania z basenu, aby zapobiec niebezpieczeństwu utonięcia. Źródło obrazu: Thermana Laško

Stosuj automatyczne pokrywy basenowe

Automatyczna pokrywa basenu jest najłatwiejszą metodą do wykorzystania, choć jest również najdroższa. Automatyczne pokrywy basenowe są zbudowane i zaprojektowane do konkretnych wymiarów basenu i pracy z zaledwie dotknięciem przycisku. Te pokrywy mogą kosztować $ 6.000 i więcej, w zależności od funkcji, konfiguracji i wielkości. 

Przydzielenie strażnika wody

Środki bezpieczeństwa nigdy nie są wystarczające, aby zastąpić nadzór osoby dorosłej. Eksperci zalecają wyznaczenie jednej osoby dorosłej, która będzie miała wyłączny obowiązek pilnowania dzieci w spa i basenach dla dzieci

Tym dorosłym nie powinien być ktoś zajęty czytaniem, pisaniem SMS-ów lub robieniem czegoś innego. Możesz wyznaczyć jedną osobę dorosłą do pracy na zmianę przez 15 do 30 minut, zanim przekażesz ją innej osobie dorosłej. 

Należy również pamiętać, że utonięcie w prawdziwym życiu to nie to samo, co można zobaczyć w filmach. Nie zdarza się tu wzywanie pomocy ani chlapanie. Dzieci mogą bezgłośnie i szybko zejść do wody. 

Artykuły z tej samej kategorii:

This article was written by admin