Użyj smoły bukowej, aby uzyskać najlepsze doświadczenia podczas polowania

Smoła bukowa to produkt, który przydaje się, gdy planujesz polowanie na dziki. Jak wiadomo, polowanie na dziki może być zdradliwym sportem, nawet dla doświadczonych myśliwych. Dlatego też początkujący myśliwi muszą zachować szczególną ostrożność podczas tropienia zwierząt. Dziki mogą być dość agresywne, zwłaszcza gdy ich prosięta są w niebezpieczeństwie lub gdy czują się zagrożone. 

Dobrze, że obfita warstwa smoły bukowej naniesiona na pień drzewa może być jedyną rzeczą, której potrzeba, aby zwabić dziki. Smoła ta będzie sygnałem dla zwierzęcia, że drzewo zawiera żywicę, którą dziki wykorzystują do usuwania pasożytów, które utkwiły im w sierści. Przy regularnym stosowaniu tej smoły, można cieszyć się z wabienia dzików do swoich ulubionych terenów łowieckich, niezależnie od pory roku.

Jak stosować smołę bukową 

Mówiąc o smole bukowej mamy na myśli w 100% nierozcieńczoną i naturalną smołę z dzika, która jest pozyskiwana z drzew bukowych w procesie produkcji węgla drzewnego. Dzięki naturalnemu, silnemu zapachowi smoła potrafi skutecznie zwabić nie tylko dziki, ale również sarny i jelenie nawet z dużej odległości. 

Smoła bukowa na pniu
Smoła bukowa wysmarowana na pniu drzewa wabi dzikie świnie

Jak wspomniano wcześniej, wszystko, co musisz zrobić, to zastosować produkt na strategicznie wybranych drzewach i będziesz zaskoczony, jak skuteczny jest smoła. 

Na terenie dzika można położyć smołę na kilku kłodach. Smoła będzie wtedy wydzielać silny zapach. Kiedy następnym razem sprawdzisz smołę, jest bardzo prawdopodobne, że zobaczysz na niej sierść dzika. 

Jaka jest najlepsza tarcza dla Ciebie?

Tak, abyś wiedział, istnieje teraz kilka różnych rodzajów smoły, które są dostępne na rynku już teraz. Istnieją smoły, które są wydobywane z sosny i innych podobnych drzew liściastych. To może trwać bardzo długo dla nierozcieńczonej smoły do wyschnięcia i pozostanie lepki przez 1 do 6 tygodni, co zależy od konkretnego rodzaju drewna, gdzie jest stosowany i że drewno chłonność. 

Film, na którym można zobaczyć, jak smoła bukowa przyciąga dwie świnie

Istnieją również smoły rozcieńczone pewnymi chemikaliami, takimi jak olej lniany, nafta lub terpentyna. Jedynym problemem jest to, że nie jest to dobre dla środowiska. Poza tym drzewa mogą szybko wchłonąć rozcieńczoną smołę, a czas schnięcia znacznie się skraca i wynosi tylko 1 do 2 dni. 

Badania wykazały, że naturalna i nierozcieńczona smoła pozyskiwana z drzew bukowych może służyć jako najlepszy atraktant dla dzikich desek. Chociaż zawsze możesz użyć innych produktów smołowych, mogą one nie mieć prawie tak samo długotrwałych efektów. 

Jeśli szukasz najlepszego wabika na dziki, jelenie i sarny na duże odległości, wystarczy, że posmarujesz kilka pni lub gałęzi smołą bukową. Z pewnością będziesz zaskoczony, jak szybko zauważysz jej działanie. Upewnij się, że wybierasz tylko najwyższej jakości smołę z drewna bukowego, która jest dwukrotnie gotowana, aby uzyskać najlepsze wyniki. 

Artykuły z tej samej kategorii:

This article was written by admin