Rosnący popyt na domy na sprzedaż w Słowenii

Czy zawsze chciałeś odwiedzić Słowenię? A może nawet planujesz przeprowadzić się tam na stałe i już zaczynasz rozglądać się za domami na sprzedaż w Słowenii?

Słowenia to kraj bałkański słynący z przepięknych gór, starożytnej architektury, pięknych jezior i ośrodków narciarskich. Nie jest to już tajemnica Europy, a większość odwiedzających robi nawet krok dalej, kupując dom w tym kraju, czy to na stałe, czy tylko na wakacje, który wynajmuje, gdy nie jest używany. 

Podczas gdy większość krajów zaostrza swoje przepisy dotyczące posiadania domów przez rezydentów offshore, w Słowenii nie stanowi to żadnej przeszkody. Słowenia nadal chętnie przyjmuje inwestycje zagraniczne, co sprawia, że jest to kraj popularny zarówno wśród właścicieli domów, jak i turystów dzięki licznym dostępnym opcjom zakwaterowania. 

Czy zawsze chciałeś odwiedzić Słowenię? A może nawet planujesz przeprowadzić się tam na stałe i już zaczynasz rozglądać się za domami na sprzedaż w Słowenii?

Łatwiejsze kupowanie domów na sprzedaż w Słowenii

Słowenia stała się częścią UE w 2004 roku, a to oznacza, że jej rodacy i obywatele UE mają takie same równe prawa, jeśli chodzi o posiadanie domu. Oprócz członków UE podobny przywilej mają jeszcze trzy inne kraje. 

Norwegia, Liechtenstein i Islandia nie należą do UE, ale są członkami EFTA, czyli Europejskiego Porozumienia Gospodarczego. Dzięki temu członkostwu obywatele tych krajów mają takie same możliwości jak ich sąsiedzi w UE. Prawa te obejmują warunki zatrudnienia, poprawę warunków pobytu i swobodę podróżowania. 

Wraz ze zwiększonym przepływem osób, domy na sprzedaż w Słowenii cieszą się dużym popytem nie tylko wśród mieszkańców UE, ale nawet wśród obywateli innych krajów, z których wielu pochodzi z tak odległych miejsc jak Nowa Zelandia i Australia. 

Wielu przesiedlonych obywateli i ich potomków, głównie w wyniku wojen światowych, szukało w swoich rodowodach możliwości skorzystania z przywilejów, jakie daje paszport UE. Łotwa, będąca członkiem UE, odniosła szczególny sukces w przypadku setek wygnańców, a ich potomkowie uzyskali podwójne obywatelstwo. W rezultacie otworzyło to drogę do skarbów Unii Europejskiej, w tym do zakupu nieruchomości. 

Obcokrajowcy mogą również zabezpieczyć swoją kieszeń na ziemię w Słowenii, jeśli wykażą dowód wzajemnego zainteresowania. Jeśli udowodnią, że jeśli obywatel Słowenii może kupić nieruchomość w ich kraju, obywatele ich kraju mogą również kupić domy na sprzedaż w Słowenii. 

A jeśli to się nie uda, inną opcją jest małżeństwo z obywatelem Słowenii lub założenie firmy z siedzibą w Słowenii.

Co sprawia, że Słowenia jest atrakcyjna?

Słowenia jest uważana za kraj bezpieczny. Jest to jeden z najbezpieczniejszych krajów w całej Europie. Ma solidnie rozwijającą się gospodarkę i stabilną demokrację. Takie warunki sprawiają, że kraj ten jest atrakcyjny dla przedsiębiorców, którzy chcą rozwijać swoje startupy. 

Ponieważ w kraju powstaje coraz więcej firm, oczekuje się również, że wzrośnie zapotrzebowanie na pracowników, a zainteresowanie nimi nie będzie brakować. Aby pomieścić tę rosnącą populację, zawsze trzeba zapewnić zakwaterowanie, co oznacza, że inwestycje w biznes i nieruchomości są niezbędne. 

Ze względu na wspaniałą architekturę i naturalny krajobraz nie dziwi fakt, że w najbliższej przyszłości popyt na domy na sprzedaż w Słowenii będzie nadal rósł.  

Artykuły z tej samej kategorii:

This article was written by admin