Przewodnik zakupu węży do wody alkatenowej

Kiedy próbujesz przebrnąć przez wszystkie możliwości, prawdopodobnie przyglądasz się różnym rzeczom. Wyginasz się, szczypiesz lub podnosisz. Ale czy wiesz, na co powinieneś zwrócić uwagę w pierwszej kolejności? Aby pomóc w wyborze najbardziej odpowiedniego węża ogrodowego do wody, poniżej podajemy kilka cech, na które należy zwrócić uwagę, a które mogą mieć duże znaczenie przy podejmowaniu decyzji:

W przypadku częstego czyszczenia i podlewania zaleca się wybór węża o dużej wytrzymałości, wykonanego z najwyższej jakości materiałów, który wytrzyma kilka sezonów w przyszłości.

Średnica węża do wody

Ponieważ standardowe przewody w gospodarstwie domowym mają zwykle średnicę ½ cala, większość właścicieli domów potrzebuje standardowego węża ogrodowego o średnicy ½ cala.

Można także wybrać wąż ogrodowy o średnicy 5/8 cala, choć prawdopodobnie spowoduje to niepotrzebne zwiększenie ciężaru. Jeśli zajmujesz się zagospodarowywaniem terenu w celach komercyjnych, masz do dyspozycji szersze rurociągi lub wykonujesz ciężkie zadania związane z podlewaniem, lepszym rozwiązaniem będzie wąż ogrodowy o średnicy ¾ cala. Większa średnica nie tylko pozwoli na dostarczenie większej ilości wody podczas podlewania ogrodu, ona również kompensować inne zmienne ciśnienia wody, takie jak bieg węża pod górę.

Trwałość węży do wody

Istnieją węże super duty, heavy duty, medium duty i light duty. W przypadku częstego czyszczenia i podlewania zaleca się wybór węża o dużej wytrzymałości, wykonanego z najwyższej jakości materiałów, który wytrzyma kilka sezonów w przyszłości.

Dostępność rozszerzeń

Jeśli masz większe i bardziej przestronne podwórko, możesz kupić dwa węże, które można połączyć za pomocą szybkozłączek. W ten sposób wystarczy przenieść dodatkowy ciężar w razie potrzeby i cieszyć się lżejszym i krótszym wężem ogrodowym przez większość czasu.

Użyte materiały

Najlepsze węże do wody Alkaten są również wystarczająco mocne i trwałe, aby wytrzymać częste użytkowanie.Zanim dokonasz zakupu, zwróć uwagę na materiał, z którego wykonany jest wąż, ponieważ wskazuje on na to, jak długo będzie on działał i jak łatwy będzie w użyciu.

Artykuły z tej samej kategorii:

This article was written by admin