Popularne style architektoniczne domów na sprzedaż w Słowenii

Bungalow to termin, który pochodzi z 19th wieku, kiedy brytyjska klasa rządząca rozpoczęła budowę łatwego w budowie domu wypoczynkowego, z którego mogliby korzystać podczas odwiedzin. 

Henry i Charles Greene są uznawani za pierwszych, którzy przyjęli ten styl. Domy w stylu bungalow zazwyczaj charakteryzują się kwadratowymi lub stożkowymi kolumnami wspierającymi dach, kominkiem i dużą przestrzenią mieszkalną na głównym piętrze. 

Styl Cape Cod

Domy w stylu Cape Cod, jak sama nazwa wskazuje, pochodzą z obszaru Cape Cod w połowie XVI wieku. Początkowo domy te zostały zaprojektowane tak, aby wytrzymać niezwykle surowe zimy w Nowej Anglii. 

Styl Cape Cod
Dom wzorowany na Cape Cod – połączenie tradycji i nowoczesnego komfortu

Wyposażone były w zamykane, ciężkie okiennice, które chroniły okna i zapewniały, że przeciągi pozostaną zredukowane podczas silnych burz. Oryginalne domy Cape Cod miały centralny kominek połączony z kominami w całym domu, aby zapewnić bardziej wydajne ogrzewanie poszczególnych części domu. 

Styl kolonialny

Domy na sprzedaż w Słowenii w stylu kolonialnym zostały zbudowane z konieczności. Wybrzeże morskie i pogoda w połączeniu są zwykle zimne i trudne. Stosunkowo niższe sufity, oddzielne pokoje i centralne kominki pomogły w skutecznym zatrzymywaniu ciepła. 

Nowoczesny nieruchomości w Bledzie

Pierwsi koloniści dodali swój unikalny akcent architektoniczny do narodów, które opuścili. Domy w stylu kolonialnym mają obecnie kilka odmian, w tym hiszpański, holenderski i gruziński styl kolonialny, by wspomnieć tylko o kilku. 

Styl współczesny

Nowoczesny i współczesny są często używane zamiennie w odniesieniu do architektury. Te dwa terminy nie są jednak tożsame. Nowoczesny odnosi się do czasu, który już minął, podczas gdy współczesny odnosi się do teraźniejszości lub teraźniejszości. Większość domów na sprzedaż w Słowenii w stylu współczesnym jest zbudowana przy użyciu ekologicznych materiałów, a ich projekt koncentruje się na naturalnych teksturach i czystych liniach. 

Styl wiejski

Pochodzące z Anglii domki służyły jako dom dla rolników z klasy robotniczej. Mieszkania te są przytulne, a ich powierzchnia jest często mniejsza. Zwykle mają również drewniane gonty lub siding, przytulny kominek i małe werandy.

Styl rzemieślniczy

Domy w stylu rzemieślniczym zwracają szczególną uwagę na wartość dobrze skonstruowanej i ręcznie wykonanej architektury. Domy te mogą pochwalić się odsłoniętymi belkami, wspaniałymi ręcznie obrabianymi materiałami, stożkowymi kolumnami na werandach i niskimi dwuspadowymi dachami. Gdy wejdziesz do środka, powitają Cię niestandardowe elementy, w tym siedzenia przy oknach, ręcznie układane kominki i wbudowane półki na książki. 

Artykuły z tej samej kategorii:

This article was written by admin