Podstawy darmowego hostingu DNS

Jako właściciel lub zarządca strony internetowej, jednym z najgorszych koszmarów jest to, że ludzie odwiedzają Twoją stronę tylko po to, aby dowiedzieć się, że jest ona nieczynna. Niestety, wraz ze stale rosnącą liczbą ataków typu DDoS (Distributed Denial of Service), gdzie usługi internetowe mogą zostać przytłoczone tonami żądań, niebezpieczeństwo załamania się Twojej strony pod dużym obciążeniem będzie zawsze obecne, czy Ci się to podoba, czy nie. 

To jest właśnie powód, dla którego ważne jest, aby wybrać wysokiej jakości dostawcę hostingu DNS, aby zapewnić redundancję swojej witryny. Poza tym, jeśli ataki DDoS, błędy w konfiguracji lub awaria infrastruktury ma miejsce, to nigdy nie wystarczy tylko jeden dedykowany serwer DNS. Potrzebujesz kilku dostawców DNS w różnych sieciach, aby zagwarantować dostępność DNS i obniżyć możliwości przestoju DNS. 

Dziś można znaleźć DNS hosting w wyborze opcji i pakietów. Wielu dostawców usług hostingowych DNS może pobierać opłaty za swoje usługi.

Dziś można znaleźć DNS hosting w wyborze opcji i pakietów. Wielu dostawców usług hostingowych DNS może pobierać opłaty za swoje usługi. Ale dobrą wiadomością jest to, że są też świetni dostawcy darmowego hostingu DNS. 

Znaczenie niezawodnego, darmowego hostingu DNS 

Krytyczne jest, aby wybrać wiarygodne i zaufane DNS hosting provider, ponieważ może to wpłynąć prawie wszystko, w tym swojej stronie internetowej redundancji, jak również jego prędkość i co ważniejsze, nawet jego bezpieczeństwo. 

Redundancja

Nigdy nie jest zalecane, aby mieć tylko jeden punkt awarii, jeśli jesteś właścicielem firmy. Dostawcy usług hostingowych DNS pozwalają skonfigurować wtórne serwery nazw. Można jednak założyć, że nie będzie to miało wpływu na resztę ich usług. 

Jest to podobne do przechowywania kopii zapasowej plików na komputerze na zewnętrznym dysku twardym, który jest bezpiecznie zabezpieczony w domu. Jednak gdy wybuchnie pożar, możesz stracić nie tylko komputer, ale także wszystkie znajdujące się na nim pliki. 

Artykuły z tej samej kategorii:

This article was written by admin