Podstawowe typy wkładów HP

Wkłady HP są jednymi z najbardziej popularnych opcji drukowania w dzisiejszych czasach. Jednak przy całej gamie różnych wkładów do wyboru, skąd będziesz wiedzieć, który atrament jest dla Ciebie odpowiedni? 

Wkłady atramentowe HP mają dwa podstawowe typy. Istnieją drukarki HP, które wykorzystują tylko dwa wkłady atramentowe – trójkolorowy i czarny. Są też takie, które wykorzystują cztery indywidualne wkłady atramentowe: czarny, żółty, cyjan i magenta.  Oba te typy drukują wysokiej jakości zdjęcia, wydruki kolorowe i tekstowe. Jednak wielu użytkowników drukarek może zaoszczędzić więcej na kosztach, stosując indywidualne wkłady atramentowe.

Większość użytkowników drukarek wybiera indywidualne wkłady HP, ponieważ można wymienić każdy kolor w razie potrzeby.

Wkłady atramentowe trójkolorowe i czarne 

Kombinacja trójkolorowego i czarnego wkładu atramentowego należy do najstarszych par wkładów atramentowych w książce, ponieważ firma HP od wielu lat sprzedaje drukarki wykorzystujące takie wkłady. Podstawowa koncepcja ich działania jest prosta. Czarny atrament wypełnia czarny wkład, podczas gdy trójkolorowy wkład ma wewnątrz trzy komory wypełnione żółtym, magentą i cyjanem atramentem.

Wkłady trójkolorowe i czarne mają zintegrowaną głowicę drukującą wbudowaną we wkład. Oznacza to, że głowica drukująca jest wymieniana przy każdej wymianie wkładu. Są to popularne wkłady częściowo dlatego, że są dostępne przez te wszystkie lata. Jednak ta sława jest jeszcze większa, ponieważ zostały one zaprojektowane tak, aby dobrze współpracowały z tańszymi drukarkami atramentowymi. 

Przeczytaj także następny artykuł: Dlaczego warto wybrać tonery Brother?

Brother to jeden z najbardziej znanych producentów urządzeń biurowych na świecie. Marka jest również popularna ze względu na specjalizację w opracowywaniu komponentów. Jeśli korzystasz z drukarek marki Brother, ważne jest, abyś wybrał i używał również tonerów Brother. To zabójcze połączenie zapewni, że drukarka będzie nadal działać płynnie i bezbłędnie. 

Kupując drogą drukarkę HP, prawdopodobnie będziesz używać trójkolorowych i czarnych wkładów HP. Te trójkolorowe i czarne wkłady są idealne dla osób, które chcą zaoszczędzić pieniądze na zakup drukarki. Mogą one jednak nie być najlepszym wyborem dla osób, które często korzystają z drukarek do drukowania.

Wiele par wkładów trójkolorowych i czarnych HP zostało wypełnionych nominalną ilością atramentu, w przeciwieństwie do ich odpowiedników, indywidualnych wkładów atramentowych. Koszty wymiany mogą się szybko sumować, jeśli drukujesz dużo stron. 

Pojedyncze wkłady atramentowe

Jeden zestaw indywidualnych wkładów atramentowych składa się z czterech różnych zbiorników z kolorowym atramentem, które są dostępne w kolorach: żółtym, cyjan, magenta i czarnym. Istnieją dwie kluczowe różnice między wkładami trójkolorowymi i czarnymi a wkładami pojedynczymi.

Ich najważniejszą różnicą jest oszczędność pieniędzy, wynikająca z konieczności wymiany każdego wkładu osobno. Większość użytkowników drukarek wybiera indywidualne wkłady HP, ponieważ można wymienić każdy kolor w razie potrzeby. To czyni go znacznie bardziej opłacalne w porównaniu do wymiany całej trójkolorowej kasety, nawet jeśli tylko jeden kolor jest niski. 

Kolejną kluczową różnicą jest umiejscowienie głowicy drukującej. Jak wspomniano wcześniej, wkłady trójkolorowe i czarne posiadają zintegrowaną głowicę drukującą wbudowaną we wkłady. W indywidualnych wkładach atramentowych nie ma wbudowanej głowicy drukującej. Zamiast tego głowica drukująca jest zintegrowana z drukarką. 

Te dwa typy głowic drukujących działają równie dobrze. Należy jednak pamiętać, że w przypadku wyboru drukarki z wbudowaną głowicą drukującą może być konieczna jej wymiana, gdy z czasem ulegnie ona zużyciu. Koszt wymiany głowicy drukującej jest zazwyczaj droższy w porównaniu z zakupem całej nowej drukarki.  

Pamiętaj, aby rozważyć wszystkie swoje wybory podczas zakupów wkładów HP i zwracać uwagę na rutynową konserwację, aby głowice drukujące i drukarka działały sprawnie przez cały czas.   

Artykuły z tej samej kategorii:

This article was written by admin