Piła jest idealna do okrzesywania, ścinania i przycinania małych drzew

Na górnej części Husqvarna 445 głowicy znajduje się linia cięcia, która jest przydatna do ustawiania cięć podczas cięcia i ścinania. Z przodu urządzenia znajdują się kolce do przycinania, które są ważnym elementem bezpieczeństwa w utrzymaniu stabilności piły podczas cięcia. Na przedniej części głowicy znajduje się także tłumik, który utrzymuje poziom hałasu na możliwie najniższym poziomie i kieruje opary z dala od użytkownika.

Wreszcie, na jednostce powerhead jest wiele sprężyn oscylacyjnych. Są doskonałe do tłumienia wibracji na uchwytach, co z kolei pomaga zapobiegać zmęczeniu użytkownika.

Silnik

Husqvarna 445 jest wyposażona w 2-suwowy silnik X-Torque o pojemności 45,7 cm3, który może dostarczyć 2,8 KM. Silnik X-Torque został zaprojektowany, aby poprawić zużycie paliwa, a także spełnić surowe wytyczne dotyczące emisji spalin. Można śmiało powiedzieć, że moc generowana przez tę piłę jest bardziej niż odpowiednia dla użytkownika domowego i gospodarstwa.

Podczas pracy piła osiąga maksymalną prędkość 9000 obrotów na minutę (rpm) i prędkość obrotową na biegu jałowym 2700 obr./min. Pojemność zbiornika paliwa wynosi 0,95 litra amerykańskiego, co odpowiada nieco ponad 15 uncjom płynu. Zużycie paliwa wynosi 481 g / kWh. Możesz się zastanawiać, co to do cholery znaczy. Korzystając z podstawowej matematyki, możemy obliczyć, że przy pełnej mocy (czyli przy 9000 obrotów na minutę) zużyjesz około 0,41 galona na godzinę. Zależy to od rodzaju używanego paliwa, ale ta liczba będzie mniej więcej taka. Jak widać jest to wyraźnie tania piła do uruchomienia.

Jeśli chodzi o samo paliwo, należy stosować paliwo bezołowiowe o minimalnej liczbie oktanowej 87, chociaż im wyższe, tym lepsze pod względem osiągów. Jest to szczególnie ważne, jeśli używasz piły przez chwilę przy maksymalnych obrotach, a użycie 90 oktanowego paliwa z pewnością przyniesie korzyści na dłuższą metę.

Gaz należy mieszać w stosunku 50: 1 z dobrej jakości olejem do silników dwusuwowych. Olej przeznaczony do silników czterosuwowych lub silników chłodzonych wodą NIE powinien być dodawany, a Husqvarna zaleca stosowanie własnego specjalnie opracowanego oleju. Dlatego na każde 10 litrów gazu bezołowiowego należy dodać 0,2 litra oleju dwusuwowego. Jedna przydatna funkcja polega na tym, że na zbiorniku paliwa znajduje się okno, które ułatwia sprawdzenie poziomu paliwa w pilarce, co eliminuje konieczność zdejmowania korka i zgadywania!

Jeśli chcesz jak najlepiej wykorzystać swoją piłę, musisz upewnić się, że jest ona właściwie utrzymywana przez cały czas. Husqvarna 445 ma pewne cechy, które pomagają w tym względzie, takie jak system wtrysku powietrza, który usuwa większe cząsteczki kurzu, zanim dotrą do filtra powietrza. Zmniejszy to częstotliwość czyszczenia filtra, ale pamiętaj, że jest to zadanie, które nadal musisz wykonywać od czasu do czasu. Dzięki zatrzaskowej pokrywie cylindra i mniejszej konstrukcji jest to bardzo proste. Podsumowując, jest to mocny, dobrze zaprojektowany silnik.

Artykuły z tej samej kategorii:

This article was written by admin