Najczęstsze znaki awarii akumulatora samochodowego

Często objawy psującego się akumulatora samochodowego można już zaobserwować, zanim całkowicie się zepsuje lub zanim przestanie działać poprawnie. Nawet jeśli nie zdarza się to często i choć przyczyną może być alternator lub inne istotne podzespoły samochodu, śledzenie działania akumulatora i regularne sprawdzanie wszelkich oznak problemów jest ważnym środkiem ostrożności przy konserwacji pojazdu. 

Obserwowanie następujących oznak może nawet pomóc przedłużyć żywotność akumulatora i uniknąć utknięcia na bezludnej drodze pośrodku niczego.

Starość i wolniejszy rozruch silnika 

Zapytaj dowolnego eksperta, a na pewno powie Ci, że najczęstszymi objawami psującego się akumulatora samochodowego są: stary wygląd, wolny rozruch silnika i mała rezerwa mocy rozruchowej. Zdarzają się przypadki, gdy te dwa ostatnie objawy idą w parze. 

Przede wszystkim, musisz sprawdzić etykietę. Górna część obudowy akumulatora ma etykietę z dziurkowaniem w miejscu roku i miesiąca zakupu akumulatora. Jeśli akumulator został wyprodukowany ponad 4 lata temu, najwyższy czas, aby zastanowić się nad jego wymianą, nawet jeśli wydaje się, że w tej chwili działa dobrze. 

Tymczasem, jeśli akumulator powoduje, że pojazd uruchamia się znacznie dłużej niż wcześniej i jeśli występuje długi szum przed uruchomieniem silnika, przeważnie świadczy to o tym, że akumulator jest w złym stanie pomimo tego, że jest stosunkowo nowy.

Przeczytaj następujący artykuł: Unikaj tych błędów przy zakupie kasków motocyklowych

Minęły już czasy, gdy kaski motocyklowe były tylko zwykłymi akcesoriami bezpieczeństwa. Dziś kaski są postrzegane jako akcesoria lifestyle’owe. Zakup kasku to jedna z najważniejszych decyzji, jakie musisz podjąć, zanim jeszcze kupisz sobie dwukołowiec.

Czy masz zepsuty akumulator? 

Czy istnieją inne objawy awarii akumulatora samochodowego, które pojawiają się przed całkowitym jego uszkodzeniem? Niestety, mogą nie wystąpić. Zdarzają się przypadki, w których akumulator może zepsuć się, bez wyraźnego powodu, i nawet ładowarka i przewody rozruchowe nie pomogą.

Jeśli ogniwo akumulatora ulega awarii, często z powodu błędu fabrycznego, oznacza to koniec akumulatora. Jeśli zauważysz, że nie ma napięcia, nie działa żadna ze zwykłych technik uruchamiania, a system ładowania samochodu jest nadal w dobrym stanie, istnieje szansa, że ​​żywotność akumulatora dobiegła końca.

Inne objawy psującego się akumulatora samochodowego 

Korozja na starym akumulatorze, jak również na jego zaciskach, zwykle wskazuje, że akumulator nie jest już w doskonałym stanie. Akumulator może również nie uruchomić silnika, jeśli temperatura spadnie lub może nie zadziałać w ogóle, bez względu na warunki. Gdy tak się stanie, uruchomienie dzięki kablom rozruchowym jest często skutecznym ale tymczasowym rozwiązaniem i należy rozważyć wymianę. 

Jeśli wystąpi którykolwiek z wymienionych objawów uszkodzonego akumulatora samochodowego lub jeśli Twój akumulator jest stary i powoduje, że silnik uruchamia się powoli, upewnij się, że podjąłeś odpowiednie środki ostrożności.

Przeczytaj artykuł zatytułowany „Gumowe dywaniki samochodowe vs dywaniki welurowe – które są lepsze„.

Artykuły z tej samej kategorii:

This article was written by admin