Miejsca, które warto odwiedzić po relaksie w Spa Laško

Po uzyskaniu swojego bardzo potrzebnego i zasłużonego rozpieszczania spa, na pewno spodoba Ci się fakt, że w okolicy czeka na Ciebie jeszcze wiele ekscytujących rzeczy. 

Laško to słynny słoweński region uzdrowiskowy, który możesz zwiedzić w jeden dzień. Poniżej przedstawiamy najważniejsze atrakcje, których nie powinieneś przegapić podczas swojego pobytu tutaj:

Hotel Thermana Park Laško

Hotel Thermana Park Laško to najlepsze miejsce na pobyt, jeśli planują Państwo kilkudniowy pobyt w tym regionie. Znajduje się tu wiele udogodnień, do których można się dostać, w tym baseny termalne i różne rodzaje saun. 

Masaż w hotelu Thermana
Hotel Thermana Park Laško oferuje również usługi masażu

Hotel oferuje również usługi masażu, a każdy pokój wyposażony jest w doskonałe udogodnienia. Jeśli potrzebujesz rehabilitacji, na miejscu znajduje się centrum medyczne z wyspecjalizowanymi lekarzami. W tym ośrodku można również przebywać przez dłuższy czas w doskonałym środowisku, stosując kontrolowaną dietę. 

Również dieta może być ułożona w zależności od Państwa potrzeb. Dzięki dobrej diecie połączonej z regularnym korzystaniem z basenów termalnych i uzdrowiska Laško, mogą Państwo cieszyć się lepszym zdrowiem podczas długiego pobytu. 

Wycieczka po browarze Laško

Wycieczka do browaru to jedna z najlepszych rzeczy, jakie można zrobić podczas pobytu w Laško. To właśnie tutaj znajduje się jedno z najbardziej znanych piw na Bałkanach, które jest niemalże odpowiednikiem ams’erdamskiego Heinekena. 

Browar Laško jest najstarszym browarem w Słowenii, którego historia sięga 200 lat. Zwiedzanie browaru pozwoli Ci poznać proces warzenia piwa i cieszyć się gotowym produktem. W browarze znajduje się również wystawa, która z pewnością Ci się spodoba. 

Kościół w Laško

Kościół św. Marcina znajduje się w samym sercu starego miasta. Ten 12-wieczny kościół posiada barokową, gotycką i romańską architekturę. Kościół otoczony jest mnóstwem tradycyjnych kolorowych domów z kostki słoweńskiej. W okolicy znajduje się również kilka restauracji i kawiarni. th

Rzeka Savinja

Rzeka Savinja przepływa nie tylko przez region Laško, ale także przez Celje, trzecie co do wielkości miasto w kraju. Miłośnicy fotografii z pewnością zakochają się w panoramicznych odbiciach rzeki. Na tle równie malowniczych gór można uchwycić wspaniałe refleksy tego kolorowego starego miasta. Odbicie browaru Laško w rzece jest również czymś wartym sfotografowania. Rzeka Savinja jest popularna za to, że daje najlepsze refleksy podczas letnich miesięcy, kiedy w okolicy jest niewiele deszczu. 

Zamek Tabor 

15-minutowa wspinaczka pod górę z centrum miasta doprowadzi Cię do zamku Tabor, zwanego również zamkiem Laško. Gdy dotrzecie do zamku, z pewnością oczaruje Was wspaniały widok na rzekę Savinja i miasto. Jeśli po wspinaczce pod górę poczujesz pragnienie lub głód, w zamku znajduje się restauracja, w której możesz coś przekąsić lub wypić. Zamek ten pochodzi z 11thwieku i był używany do ochrony miasta przed Turkami w czasach Imperium Osmańskiego. 

Uzdrowisko Laško to nie tylko najlepsza rzecz w tym miejscu, ale również wiele ciekawych atrakcji, które warto odwiedzić.

Artykuły z tej samej kategorii:

This article was written by admin