Kwas szczawiowy Pszczoły Metoda kropelkowa 

Zakraplanie pszczół kwasem szczawiowym to unikalna metoda wykorzystująca połączenie kwasu szczawiowego i syropu cukrowego. Do aplikacji używa się dużej strzykawki, która zakrapla mieszaninę na pszczoły skupione między ramkami.

Podczas gdy fizyczny kontakt z syropem zawierającym kwas szczawiowy nie szkodzi pszczołom, nieuniknione jest spożycie przez nie niewielkiej ilości syropu zawierającego kwas szczawiowy, który może być dla nich lekko szkodliwy. Z tego powodu najlepiej jest wykonać zabieg zakraplania kwasem szczawiowym tylko jeden raz, zamiast powtarzać serię. 

Najlepiej jest wykonać zabieg zakraplania kwasem szczawiowym tylko jeden raz, zamiast powtarzać serię. Jest to szczególnie ważne w okresie zimowym, kiedy poszczególne pszczoły muszą pozostać przy życiu przez dłuższy okres czasu.

Jest to szczególnie ważne w okresie zimowym, kiedy poszczególne pszczoły muszą pozostać przy życiu przez dłuższy okres czasu. Dobrą wiadomością jest to, że pojedynczy zabieg jest często wszystkim, co jest potrzebne w czasie przerwy w oblocie. Oznacza to, że w tym szczególnym okresie roku można rozważyć podkradanie kwasu szczawiowego jako zadowalającą opcję. Metoda ta sprawdza się najlepiej, gdy ul ma tylko dwie skrzynki. Może być również stosowana w przypadku, gdy w ulu znajduje się kilka skrzynek, np. trzy średnie lub więcej. Może to jednak wymagać dodatkowej pracy.  

Jakiego sprzętu potrzebujesz, aby wykonać kroplówkę z kwasem szczawiowym?

Do mieszania i stosowania leczenia potrzebny jest tylko niedrogi i skromny sprzęt. Należą do nich szklane pojemniki do mieszania syropu cukrowego i kwasu szczawiowego, waga gramowa, drewniane lub plastikowe mieszadło i jedna plastikowa strzykawka o pojemności 60 cm3 do zakraplania w odmierzonych i kontrolowanych ilościach. 

Możesz przygotować elementy mieszające samodzielnie przy użyciu artykułów gospodarstwa domowego, a następnie dodać zestaw do dryblowania pszczół kwasu szczawiowego, który jest dostarczany z resztą potrzebnych rzeczy, takich jak sprzęt ochrony osobistej, strzykawka i kwas szczawiowy. 

Niezbędne środki ochrony osobistej obejmują ochronę oczu przed rozpryskami podczas mieszania i stosowania roztworu, maskę N-95 lub maskę przeciwpyłową oraz rękawice jako ochronę skóry przed kwasem. 

Mieszanie roztworu kwasu szczawiowego 

Kwas szczawiowy musi być dokładnie odmierzony, a najlepszym wyborem jest waga z odczytem w gramach. Podczas mieszania należy używać okularów ochronnych, rękawic i maski.

Połącz odpowiednią ilość gorącej wody z odpowiednią ilością kwasu szczawiowego. Mieszaj tę mieszaninę, aż kryształy kwasu szczawiowego są rozpuszczone. Unikaj potrząsania pojemnikiem, a następnie mieszaj cukier aż do jego rozpuszczenia.   

Szczelnie zamknij pojemnik, a następnie opatrz go etykietą POISON 2.5% Oxalic Acid. Unikaj umieszczania tego mieszanego syropu w pojemnikach na żywność, zwłaszcza butelkach do picia, gdzie mógłby zostać pomylony z napojem.  Nigdy nie przechowuj niewykorzystanego syropu po zabiegu. Pozbądź się go, rozcieńczając go dużą ilością wody, a następnie wylej go do kanalizacji.    

Za każdym razem, gdy pracujesz z pszczołami kwasu szczawiowego, musisz upewnić się, że istnieje dostępne źródło czystej wody do spłukiwania przypadkowego kontaktu z oczami lub skórą. Przygotuj dwa galony świeżej i czystej wody do podwórka pszczół podczas wykonywania zabiegu.  

Artykuły z tej samej kategorii:

This article was written by admin