Jak pozbyć się zmarszczek w domu

Czy czujesz paranoję na punkcie swojej skóry, która zaczyna pokazywać twój wiek? Czy masz koszmary, że nagle budzisz się jako 50-letnia dama? Cóż, na pewno nie jesteś sama. W rzeczywistości, zmarszczki są dziś jednym z głównych zmarszczek skórnych ludzi. W związku z tym wszyscy chcą wiedzieć, jak pozbyć się zmarszczek. 

Zmarszczki na twarzy, klatce piersiowej i szyi są głównie wynikiem rozkładu elastyny i kolagenu w dolnych warstwach skóry. Istnieją jednak również inne czynniki zewnętrzne, które mogą mieć istotny wpływ na naturalną strukturę podporową skóry. 

Czynniki zewnętrzne, takie jak stosowane przez Ciebie produkty kosmetyczne, ekspozycja na słońce oraz częstotliwość mycia twarzy, klatki piersiowej i szyi mogą łatwo doprowadzić do powstania zmarszczek na górnej warstwie skóry. 

Zmarszczek

Dobra wiadomość jest taka, że nawet jeśli zmarszczki mogą powstawać w wyniku połączenia czynników zewnętrznych i wewnętrznych, nie musisz się martwić, ponieważ istnieje wiele kroków, które możesz wykonać, aby upewnić się, że nie powstaną i wyeliminować je w przypadku, gdy widzisz już tu i tam pewne zmarszczki.

Zahamuj swoją zmarszczkową paranoję dzięki poniższym końcówkom, które z pewnością zmniejszą widoczność zmarszczek i zapewnią, że nie obudzisz się o północy z powodu przerażającego koszmaru własnego starzenia się i zmarszczek. 

Zażywaj multiwitaminy i jedz dobrze

Organizm ludzki posiada wyjątkową zdolność do eliminowania toksyn, które dostają się do systemu przez skórę. Proces ten będzie jednak funkcjonował prawidłowo tylko wtedy, gdy organizm będzie miał doskonałą równowagę minerałów i witamin. 

Zmarszczek

Jeśli Twój organizm nie otrzyma tego, czego potrzebuje, różne toksyny środowiskowe mogą spowodować uszkodzenia elastyny, kolagenu i innych części skóry. 

Twoja dieta to najprostszy sposób na uzupełnienie organizmu o wszystkie niezbędne składniki odżywcze. Stosując dietę bogatą w chude białko, warzywa i owoce, Twój organizm może funkcjonować na najwyższym poziomie, jednocześnie pracując w sposób naturalny, aby uwolnić organizm od toksyn uszkadzających skórę. 

To może być również świetne, jeśli weźmiesz multiwitaminę dziennie, która może dać Ci minerały, składniki odżywcze i witaminy, które nie dostaniesz z mniej niż idealnej diety. 

Postępuj zgodnie z zasadami prawidłowej pielęgnacji skóry

Jeśli poważnie myślisz o tym, jak pozbyć się zmarszczek i upewnić się, że nie powstaną one w najbliższym czasie, nieoceniona jest właściwa rutyna pielęgnacji skóry.

Wideo: 10 zasad pielęgnacji skóry – wiem

Myj, złuszczaj, nawilżaj i nakładaj na skórę krem z filtrem przeciwsłonecznym, ponieważ są to najważniejsze składniki rutynowej pielęgnacji skóry. Dzięki tym nawykom możesz mieć pewność, że skóra na twarzy, dekolcie i szyi pozostanie świecąca i zdrowa, niezależnie od wieku. 

Nie ma znaczenia, jaką rutynę wybierzesz. Tylko upewnij się, że nie przesadzisz z tym. Nadmierne złuszczanie i mycie może spowodować więcej szkód na skórze i pozostawić ją suchą i plamistą. Możesz złuszczać skórę raz w tygodniu i używać delikatnego środka czyszczącego do mycia twarzy raz dziennie przed pójściem spać. 

Powiedz “nie” Mruczeniu 

Czy wiesz, że powtarzające się ruchy skóry mogą prowadzić do powstawania zmarszczek? Dzieje się tak, ponieważ z wiekiem Twoja skóra ma tendencję do utraty naturalnej zdolności do powrotu do pierwotnej pozycji. 

Zmarszczek

Gdy skóra przestanie wracać do swojej zwykłej pozycji, zaczną się tworzyć małe, a w końcu duże linie. Ten rodzaj zmarszczek może pojawić się wokół oczu w wyniku mrużenia. 

Dobrym sposobem zapobiegania powstawaniu zmarszczek na oczach jest noszenie okularów słonecznych za każdym razem, gdy wychodzisz na zewnątrz. Okulary możesz nosić także wtedy, gdy masz tendencję do mrużenia oczu podczas czytania książki, oglądania telewizji lub pracy na komputerze. 

Rzucenie palenia 

Od dawna wiadomo, że palenie może powodować poważne uszkodzenia skóry. Może to przyspieszyć rozpad niezbędnej elastyny i kolagenu w Twojej skórze. Palenie może również spowodować, że skóra stanie się cienka i sucha, a oba te czynniki mają wpływ na powstawanie zmarszczek. 

Po rzuceniu palenia, zazwyczaj potrzeba 3 miesięcy, aby skóra się poprawiła (https://lux-factor.com/sk-sk/), więc upewnij się, że rzucisz ten nawyk tak szybko, jak to możliwe. Jeśli chcesz w pełni cieszyć się zaletami swojego stylu życia wolnego od dymu tytoniowego, możesz również ograniczyć narażenie na bierne palenie. 

Jak pozbyć się zmarszczek dzięki środkom domowym 

Poniżej znajduje się kilka domowych środków zaradczych, których możesz użyć, aby pożegnać się z tymi przerażającymi zagnieceniami na skórze. 

Oliwa z oliwek 

Oliwa z oliwek jest jednym z tych składników, które wydają się zbyt dobre, aby mogły być prawdziwe, ale w rzeczywistości spełniają wszystkie związane z nimi szumy. Jest to cudowny składnik, który może pomóc w pozbyciu się niechcianych zmarszczek. 

Bogate witaminy cynowe i pakowane w antyoksydanty mogą pomóc w zapobieganiu przenikania wolnych rodników do skóry, jednocześnie pomagając zachować jej nawilżenie. Olej zawiera również kwasy oleinowe, które mogą pomóc spowolnić proces starzenia się skóry, aby pozostawić ją elastyczną i świecącą na nowo. 

Aby użyć oliwy z oliwek, wystarczy nałożyć ją na pomarszczone miejsca, a następnie delikatnie wmasować w skórę przed pójściem spać. Pozwól jej wsiąknąć w skórę na noc i użyj wody, aby spłukać ją następnego ranka. 

Wazelina

Wazelina, taka jak wazelina, może uratować Ci życie, jeśli chcesz pozbyć się brzydkich kruczych łapek wokół oczu. Zatrzymuje ona wodę w skórze, dzięki czemu może ona pozostać nawilżona. Wystarczy wmasować ją w pomarszczone części twarzy, a następnie pozostawić na noc. 

Białka jaja 

Nadszedł czas, abyś uwierzyła mamie, kiedy powiedziała ci o wszystkich korzyściach płynących ze stosowania białek jaj dla skóry i włosów. Białka te pomagają napiąć skórę, dzięki czemu delikatne linie stają się mniej widoczne, a jednocześnie natychmiastowo ją liftingują. 

Aby użyć białek jaj, wystarczy oddzielić je od żółtka. Ubij białka i nałóż je równomiernie na twarz. Pozostawić do całkowitego wyschnięcia i delikatnie spłukać wodą. 

Postępuj zgodnie z tymi wskazówkami, jak pozbyć się zmarszczek w domu i uzyskać młodzieńczą skórę!

Artykuły z tej samej kategorii:

This article was written by admin