Jak długo trwa bateria samochodowa?

Ponieważ nowoczesne akumulatory zostały zaprojektowane tak, aby zużywać cały dostępny ładunek zanim ulegnie awarii, istnieje kilka oznak, które ostrzegają, że akumulator jest wyczerpany. Starsze akumulatory mają zmniejszoną moc, powodują ściemnianie świateł przednich, nagłe wahania mocy i utrudniają uruchomienie pojazdu. Najlepszym sposobem, aby dowiedzieć się, czy nowoczesny akumulator samochodowy wymaga ładowania, jest śledzenie jego wieku i przeprowadzenie testu akumulatora. Jeśli teraz możesz mieć do czynienia z martwym akumulatorem lub co gorsza, nie będziesz mógł w ogóle uruchomić swojego samochodu.

Co się dzieje, gdy akumulator samochodowy umiera?

Dobrą wiadomością jest to, że naprawa martwego akumulatora samochodowego jest dość ekonomicznym i prostym procesem w porównaniu z resztą powszechnych problemów związanych z samochodem. Istnieje kilka rozwiązań, a niektóre nawet bezpłatne, które mogą pomóc w uruchomieniu akumulatora samochodowego na nowo. 

Akumulator samochodowy Exide
Akumulator samochodowy Exide

W przypadku samochodów z manualną skrzynią biegów wystarczy nacisnąć ją, aby uruchomić pojazd, włożyć na drugi bieg, a następnie zwolnić sprzęgło, gdy zgromadzisz wystarczającą prędkość. Zwróć uwagę, że prawdopodobnie będziesz potrzebował pomocy, aby go ściągnąć. Z drugiej strony, drugi samochód i wysokiej jakości zestaw przewodów zworkowych skieruje wystarczającą ilość energii elektrycznej do akumulatora, tak aby włączyć silnik rozruchowy. Możesz również użyć pakietów zworek, które mogą osiągnąć podobny rezultat bez konieczności używania drugiego samochodu. 

Łatwiej jest też wymienić akumulator samochodowy, niż to brzmi. Mając w ręku tylko kilka niezbędnych narzędzi i odrobinę wiedzy, realizacja projektu zajmie tylko kilka minut. 

Najlepsze sposoby na poprawę żywotności akumulatora samochodowego 

Jeśli uważasz, że wymieniasz swój akumulator samochodowy zbyt często, jest kilka rzeczy, które możesz zrobić, aby pomóc w wydłużeniu jego żywotności. Ponieważ większość czynników zależy od Twojego własnego stylu jazdy, kilka zmian pomoże Ci jak najlepiej wykorzystać kolejną inwestycję w akumulator samochodowy, które możesz kupić w sklepie internetowym Silux.

Wideo: Prosty sposób na diagnostykę i ładowanie akumulatora samochodowego!

Po pierwsze, należy wziąć pod uwagę specyficzne warunki jazdy. Jeśli zawsze jeździsz po wyboistych szlakach i drogach wstecznych, Twój akumulator może cierpieć z powodu złego połączenia. Słabe połączenie to nieefektywny sposób przewodzenia prądu. W takim przypadku można poprawić żywotność akumulatora samochodowego, dokręcając tylko zacisk mocujący akumulator i połączenia przewodów akumulatora. 

Akumulatory samochodowe są podobne do innych rodzajów akumulatorów. Najlepiej jest zostawić je z pełnym naładowaniem nawet w stanie spoczynku. Nie należy grać w stereo ani zostawiać zapalonych świateł na dłuższy czas, jeśli silnik nie pracuje.

Artykuły z tej samej kategorii:

This article was written by admin