Historia przedłużania włosów i ich ewolucji na przestrzeni lat

Jak mówi stare przysłowie, historia zawsze się powtarza. Cóż, może to być w pewnym sensie prawdziwe. W rzeczywistości, ponad 2000 lat temu, kobiety również uważały styl za ważny, tak jak kobiety dzisiaj. W tamtych czasach, włosy na ciele były nie do przyjęcia. Jednakże, jeśli chodzi o włosy na głowie, większe były o wiele lepsze. 

Do dziś, za każdym razem, gdy myślisz o ikonie faraona Kleopatry, pierwszą rzeczą, jaką sobie wyobrażasz, jest jej słynna grzywa błyszczących czarnych włosów, nawleczonych złotem i grubo splecionych. Tak, dobrze to przeczytałeś. Kleopatra była również wielką fanką przedłużania włosów.

Styl Kleopatry stale się wymykał z mody, od mistrzowskiej fryzury Posh Spice’a w późniejszym okresie lat 90-tych, przez ostrzejszą fryzurę Jessie J i lśniącą grzywkę Katy Perry. 

Nawet gdy minęło już 2000 lat w historii włosów, lśniące i duże włosy pozostają doskonałym odzwierciedleniem samego szczytu sławy i blasku. Główna różnica polega na tym, że teraz każdy może mieć dostęp do najwyższej jakości włosów do przedłużania. Jednak minęło trochę czasu, zanim ten trend zszedł z górnego nurtu społeczeństwa i panujących monarchów w dół do zwykłych ludzi. 

Przedłużanie włosów w XVI wieku 

Nie było tajemnicą, że królowa Elżbieta I uwielbiała peruki zwiększające wzrost i kawałki włosów. W rzeczywistości, założono, że królowa posiadała ponad 80 kawałków.

Wideo: Historia włosów – XVI wiek | renesans

Będąc pierwszą królową w Anglii, miała łatwy dostęp do wszystkich najnowszych trendów, a także do najcenniejszych materiałów. Miała nawet niepodważalny wpływ na trendy w modzie stulecia. Za czasów elżbietańskiej Anglii, jej włosy stały się dostępne tylko dla arystokracji i dworzan. 

Przeczytaj także następny artykuł: Jak wybrać właściwy rozmiar buta podczas zakupów online?

Zanim zaczniesz mierzyć swoją stopę, sprawdź rozmiary butów reklamowane na stronie, na której składasz zamówienie. 

Przedłużanie włosów w XVII wieku

Kiedy nadeszła połowa 1600 roku, szał związany z używaniem kawałków włosów również zaczął przyciągać uwagę mężczyzn. Król Francji Ludwik XIII był pierwszym wysoko postawionym mężczyzną, który używał włosów wykonanych na zamówienie, by ukryć swoje łysienie.

Peruki
Peruki

Peruki szybko stały się symbolem statusu zarówno wśród bogatych mężczyzn, jak i kobiet. Kawałki włosów w tym okresie były ozdabiane koralikami i perłami na uroczystości. Wtedy było lepiej, gdy ozdoby były bardziej wyrafinowane. 

Przedłużanie włosów we wczesnych latach 1900.

Przedłużanie włosów (więcej na stronie internetowej firmy TopExtensions) zdołało utrzymać swoją sławę wśród wyższej klasy społecznej aż do pierwszych lat XX wieku. Był to czas, kiedy popularność wsuwek i kapeluszy do włosów dawała kobietom ze wszystkich dziedzin życia doskonałą okazję do eksperymentowania i wypróbowania po raz pierwszy dużych włosów.

Artykuły z tej samej kategorii:

This article was written by admin