Gumowe dywaniki samochodowe vs dywaniki welurowe – które są lepsze

Dywaniki samochodowe mogą nie być tak ważne jak inne kupowane akcesoria samochodowe. Chronią one jednak podłogę Twojego samochodu przed uszkodzeniami. Mogą one również pomóc zwiększyć wartość odsprzedaży samochodu i utrzymać go w dobrym stanie. Zasadniczo istnieją 2 rodzaje dywaników samochodowych, dywaniki welurowe i dywaniki samochodowe z gumy. Ale które powinieneś wybrać do swojego samochodu? Które przyniosą więcej korzyści?

Dywaniki welurowe

Dywaniki welurowe są często wykonane z mocnego materiału Berber lub nylonu. Sprawia to, że są trwałe, zapewniając jednocześnie dobry styl i wygodę. Mogą mieć różne grubości i rozmiary, a dostępność wielu marek na rynku umożliwi Ci wybranie najlepszych.

Dywaniki samochodowe z gumy są bardzo wytrzymałe
Gumowe dywaniki samochodowe

Jedną z najlepszych rzeczy jeśli chodzi o dywaniki jest to, że wyglądają świetnie i można je łatwo dopasować do swoich upodobań. Nie będziesz mieć problemu ze znalezieniem zestawów dywaników z logo i kolorami, które lubisz. Możesz wybrać dywaniki robione na zamówienie lub poszukać zestawu z logo marki Twojego samochodu lub ulubionej drużyny sportowej. Przystępna cena dywaników welurowych pozwoli Ci ​​wiele zaoszczędzić, a jeśli będziesz o nie dbać, to będą Ci służyć przez długi czas. Twoje buty pozostaną w miejscu na dywaniku welurowym w przeciwieństwie do gumowego, szczególnie gdy będą mokre.

Gumowe dywaniki samochodowe

Zazwyczaj takie dywaniki samochodowe są zbudowane z wytrzymałych gumowanych materiałów, które mają chronić wnętrze samochodu przed niekorzystnymi warunkami pogodowymi. Istnieją różne style i tekstury. Niektóre firmy oferują niestandardowe, wycięte gumowe dywaniki, które mogą być idealnie dopasowane do Twojego samochodu. Mogą być nieco drogie. Jednak jeśli chcesz zadbać o swój samochód, są tego warte.

Jak wyczyścić samochodowy dywanik gumowy

Dobrą rzeczą w gumowych dywanikach samochodowych jest to, że łatwo się je czyści. Nie ma znaczenia, czy rozlałeś kawę, czy masz zabłocone buty. Najczęściej sprzątanie polega tylko na wyjęciu dywaników i spryskaniu ich wodą z węża ogrodowego. Dywaniki samochodowe z gumy są bardzo wytrzymałe, dlatego mogą Ci służyć tak długo, jak Twój samochód. Pomimo tego, że stan dywaników się pogarsza z upływem czasu, ich uszkodzenia są niewielkie. Warto także kupić dywaniki na każdą pogodę, które mają głębokie rowki, które zatrzymują brud, błoto i wodę, co pozwoli zapobiec ubrudzeniu butów i spodni.

Podsumowanie

Ogólnie rzecz biorąc, wybór zależy od Twoich preferencji. Ale jeśli szukasz czegoś, co zapewni skuteczną ochronę, jednocześnie zachowując dobry wygląd samochodu, gumowe dywaniki są najlepszym wyborem. Takie dywaniki lepiej i dłużej chronią Twój samochód przed niekorzystnymi warunkami pogodowymi i zalaniem. Niemniej jednak, jeśli nie podoba Ci się wygląd gumowych dywaników, możesz wybrać dywaniki welurowe.

Artykuły z tej samej kategorii:

This article was written by admin