Dlaczego warto kupić mieszkania na sprzedaż w Lublanie?

Słowenia jest jednym z najmniejszych i mniej turystycznych krajów europejskich. Jednak całkiem niedawno wzrosło zapotrzebowanie na apartamenty na sprzedaż w Lublanie, stolicy kraju, co dowodzi, że ludzie zaczynają interesować się tym obszarem. 

Mieszkanie w Lublanie będzie z pewnością jak spełnienie marzeń ze wszystkimi uroczymi miejscami, które można tu znaleźć. Największą i najbardziej historyczną częścią Lublany jest nikt inny jak Stare Miasto. 

Stare Miasto

Historyczny stary obszar Lublany tworzą trzy duże place: Plac Gornji trg, Plac Mestni trg i Plac Stari trg. Z tych trzech, plac Mestni trg jest prawdopodobnie najważniejszym z nich lub znany jako Town Square w języku angielskim. 

Historyczny stary obszar Lublany tworzą trzy duże place: Plac Gornji trg, Plac Mestni trg i Plac Stari trg.

Most Szewców

Zwiedzanie Mostu Szewców to jedna z najlepszych rzeczy, jakie można zrobić na starówce stolicy. Ten sam architekt, który zbudował Most Potrójny skonstruował ten most. Oferował on przed laty miejsce dla szewców, co tłumaczy jego nazwę. 

Wiele osób uwielbia to, jak spokojne i idylliczne jest miejsce otaczające most i jak ono wygląda. Gdziekolwiek spojrzysz, zobaczysz wspaniałe malutkie domki, uroczą rzekę, która przepływa przez miasto i liczne urocze kawiarenki. Nawet nie poczujesz, że jesteś w dużym mieście, ponieważ miejsce to przypomina małą wioskę w innym miejscu. 

Smoczy Most

Około 10 minut od Town Square znajduje się Dragon Bridge, bardzo godny uwagi most, na którym znajduje się kilka legendarnych twórców. Na moście znajdują się w sumie cztery posągi smoków, które wyglądają nieco przerażająco i prawie realnie. Zrobienie sobie zdjęcia ze smokami jest dowodem na to, że jesteś w Lublanie. 

Kościół franciszkański Zwiastowania

Franciszkański Kościół Zwiastowania o jasnoróżowym kolorze jest bez wątpienia najładniejszym i najpotężniejszym budynkiem na placu Preseren. Jest to najpopularniejsze miejsce, które przyciąga więcej osób do szukania mieszkań na sprzedaż w Lublanie. Kościół jest arcydziełem architektury barokowej. został zbudowany w 16th wieku, a jego część służy obecnie jako klasztor. 

Zamek w Lublanie

Kiedy już spędzisz wystarczająco dużo czasu na starym mieście w Lublanie, nie przegap okazji, aby wspiąć się na najbardziej spektakularny widok w okolicy. Zamek w Lublanie znajduje się na wzgórzu, z którego rozciąga się widok na miasto i co roku przyciąga tłumy turystów. Nie jest to zaskoczeniem, ponieważ jest to doskonała wieża obserwacyjna, z której można mieć najbardziej panoramiczny widok na miasto. 

Plac Preseren

Plac Preseren jest najpopularniejszym placem, przy którym osoby poszukujące mieszkań na sprzedaż w Lublanie chcą mieszkać w pobliżu. Nazwa placu jest inspirowana przez France Preseren, najbardziej znanego słoweńskiego poetę. 

Do najciekawszych rzeczy na tym placu należy fakt, że znajdowała się tam zrobiona przez człowieka stacja deszczowa. Oprócz tej super zabawnej konstrukcji deszczowej, można podziwiać miniaturową makietę miasta. 

Potrójny Most

Każdy, kto szuka mieszkań na sprzedaż w Lublanie, z pewnością będzie chciał sprawdzić Potrójny Most. Na podstawie jego nazwy można stwierdzić, że składa się on z trzech mostów. Główny znajduje się w centrum, podczas gdy dwa mniejsze mosty flankują go po obu stronach. 

Artykuły z tej samej kategorii:

This article was written by admin