Czy osłony samochodowe chronią przed zdradą?

Nikt nie chce płacić za szkody wyrządzone przez grad na swoim samochodzie. Gdy jest więcej szkód, naprawa będzie cię kosztować więcej. Ale, smutne jest to, że nawet najmniejsze uszkodzenie może spowodować znaczne wgniecenie w kieszeni. Mówiono nawet, że firmy ubezpieczeniowe wyłuskały miliardy dolarów na naprawę szkód spowodowanych gradem w ciągu ostatnich kilku lat. Oczywiście, nie dotyczy to tych, którzy nie mają ubezpieczenia i tych, którzy zdecydowali się sami zapłacić rachunek bez zajmowania się roszczeniami ubezpieczeniowymi.

Osłona przeciwgradowa samochodu
Osłona przeciwgradowa samochodu

Są ludzie, którzy po burzy gradowej próbują naprawić swoje samochody na własną rękę. Nie zawsze jest to jednak skuteczne i zdarzają się nawet przypadki, w których robi to więcej szkody niż pożytku. Są ludzie, którzy próbują wykorzystać zmiany temperatury spowodowane przez suszarki do włosów lub suchego lodu, aby wyskoczyć wgniecenia na ich samochód. Należy jednak pamiętać, że będą one działały tylko w przypadku niewielkich wgnieceń z minimalnymi uszkodzeniami, zakładając, że działają one nawet w pierwszej kolejności. 

Przeczytaj także następny artykuł: Kask do skutera Przewodnik zakupowy

To nie ma znaczenia, czy masz plany, aby uzyskać musujące nowy kask skuter dla równie nowej jazdy błyszczące lub jesteś chory i zmęczony z dobrego starego kasku.

Sklepy z automatyczną dostawą często sprzedają zestawy naprawcze za sto dolarów, ale korzystanie z nich może być bardzo czasochłonne, nie wspominając już o tym, że mogą one nie mieć żadnych skutków, zwłaszcza jeśli na samochodzie znajdują się dziesiątki wgnieceń. Mimo to, często mądrą decyzją jest zwrócenie się o pomoc do eksperta, co może być nieco kosztowne. 

Ogólnie rzecz biorąc, średnia cena naprawy szkód spowodowanych gradem w pojazdach wynosi około 2500 dolarów. Huragany mogą pozostawić kilka miejsc uszkodzeń samochodu, a każde z nich nie jest tanie do naprawienia. Naprawa mniejszych wgnieceń może kosztować około 40 dolarów, a cena ta może znacznie wzrosnąć w przypadku większych wgnieceń. Koszt może również stać się bardziej ekstremalny, jeśli szyby lub przednia szyba została rozbita przez grad.

Jaki rodzaj osłony może ochronić Twój samochód przed zdradą?

Jeśli często parkujecie Państwo samochód na zewnątrz, system nadmuchiwanych zabezpieczeń jest jednym z efektywnych rozwiązań, które możecie Państwo rozważyć. Jest to unikalny rodzaj osłona przeciwgradowa samochodu, ponieważ wystarczy ją nadmuchać za każdym razem, gdy zbliża się burza gradowa.

Aby to zrobić, wystarczy nacisnąć przycisk na pilocie zdalnego sterowania, a Twój samochód będzie miał teraz wystarczającą ochronę przed gradobiciem (Withcar). Niestety, tego typu rozwiązanie jest nieco drogie, a większość ludzi znajduje je poza zakresem cenowym, na który ich stać. 

Opony letnie w samochodzie

Jak długo utrzymują się opony?

Opony trzeba wymieniać kilkakrotnie, a określony rodzaj wymiany jest również podyktowany przepisami prawa i określonymi przepisami, których musi przestrzegać każdy właściciel lub użytkownik pojazdu. Wymiana opony jest również obowiązkowa, gdy profil opony nie jest już zgodny z prawem. Wiemy, że jazda ze zużytym profilem może być bardzo niebezpieczna i zagrażać całemu życiu kierowcy i wszystkich innych uczestników ruchu drogowego.

Artykuły z tej samej kategorii:

This article was written by admin