Co się dzieje, gdy pompa paliwa działa nieprawidłowo?

Dzisiejsze pojazdy wyposażone są w silnik spalinowy, który posiada elektryczną pompę paliwową. Wiele samochodów jest wyposażonych w pompę, która jest zamontowana wewnątrz zbiornika paliwa. Istnieją również niektóre z pompą liniową, która znajduje się między silnikiem a zbiornikiem gazu

Ten pozornie prosty proces składający się z pięciu kroków ma wiele innych mniejszych kroków, które odbywają się pomiędzy nimi. Wszystkie one jednak zaczynają się od pompy paliwowej. Kroki od drugiego do piątego nie będą miały miejsca, gdy paliwo w Twoim zbiorniku nie dotrze do silnika, gdzie miało połączyć się z powietrzem. W rezultacie, nie zrobisz żadnego postępu w dół drogi. 

W zależności od modelu samochodu, bak może być umieszczony w różnych miejscach, takich jak pod podłogą, w bagażniku lub pod tylną szybą.

Co się stanie, gdy pompy paliwa ulegną awarii?

Awaria lub awaria spowoduje problemy z jazdą i poważne problemy z wydajnością Twojego samochodu. Jeśli coś jest nie tak ze stosunkiem paliwa do powietrza i cylindry nie dostaną wystarczającej ilości paliwa, tłoki nie wystrzelą, a silnik będzie miał problem z poruszaniem pojazdu do przodu. Nie chodzi tylko o nieefektywność czy niższy przebieg na paliwie. Twój samochód nigdy nie rozpocznie się w pierwszej kolejności, jeśli pompa paliwowa jest już wystarczająco zły. 

Twój samochód zamiera lub piszczy podczas jazdy 

Możesz od razu powiedzieć, że coś jest nie tak, jeśli Twój pojazd umiera podczas jazdy. Jeśli silnik zatrzymuje się lub pluje w środku jazdy, możliwym winowajcą jest pompa paliwowa. Niskie ciśnienie spowodowane wadliwą pompą paliwową oznacza, że silnik nie otrzymuje mieszanki powietrza i paliwa, która jest potrzebna do rozpoczęcia spalania, które napędza samochód. Może to być szczególnie widoczne, gdy Twój samochód jest pod wpływem stresu lub przyspiesza, np. podczas jazdy pod górę lub holowania ciężkiego ładunku. 

Artykuły z tej samej kategorii:

This article was written by admin